Blog

براساس تحقیقاتی که برای نخستین بار در شیراز روی ۳۰ نوع ماهی انجام شد، به این نتیجه رسیده‌اند که ماهی قزل‌آلا بیشترین میزان امگا ۳ را دارا است. امگا ۳، خستگی، درد عضلانی، خشکی و خارش پوست، سردرد، بی‌خوابی، شکنندگی مو و ناخن‌ها و نیز عدم تمرکز را کاهش می‌دهد و برای التیام بیماری‌های قلبی عروقی، رماتیسم مفصلی، آسم و کاهش التهاب آرتریت روماتوئید مؤثر است و در زنان باردار از طریق گردش خون به جنین رسیده و موجب رشد مغزی و افزایش ضریب هوشی نوزاد می‌شود. قزل‌آلا به عنوان منبع غنی پروتئین، به آسانی در دستگاه گوارش هضم و جذب می‌شود و تقریباً به طور کامل در بدن به مصرف می‌رسد. عنصر روی آن در رشد کودکان تأثیر مهمی دارد و مصرف آن در دوران رشد از کوتاهی قد پیشگیری می‌کند.
جالب است بدانید که ماهی قزل‌آلا رنگین‌کمان تحمل آب‌های شور را دارد. از طرفی با استفاده از منابع آب شور دیگر نیازی بـه استفاده از داروهای شیمیایی و آنتی‌بیوتیک نیست. زیرا آب شور باعث ضدعفونی می‌شود، لذا سلامت ماهی تولیدی قشلاق در حد مطلوب است. همچنین پرورش ماهی در آب شور باعث افزایش قابل توجه طعم ماهی شده است که آن را از ماهی‌های قزل‌آلایی که با استفاده از سایر منابع آبی تولید شوند متمایز نموده است.
پس ماهی قزل‌آلای پرورشی قشلاق با توجه به شور بودن آب، دارای طعم و مزه مطلوب‌تری نسبت به ماهیان پرورش در آب شیرین است. علاوه بر این شوری منابع آب، باعث شده تا عوامل انگلی و قارچی و بیماری‌زا کنترل و همین امر باعث تولید ماهی سالم شده است.
همچنین با توجه به وجود مواد غذایی و معدنی در استخرهای خاکی، انواع بیماری‌های میکروبی، قارچی و ویروسی در ماهی‌ها کمتـر از ماهی‌های پرورش‌‌یافته در استخرهای بتنی و… است.

دیدگاهتان را بنویسید